Įdomiausi faktai apie Air Jordan krepšinio batus

Michaelas Jordanas yra įvardijamas kaip geriausias visų laikų krepšininkas. MJ tapo vienu sėkmingiausių atletų per visą sporto istoriją. Tiek sportinių rezultatų, tiek veiklos už aikštelės ribų atžvilgiu. Šiuo metu Michaelas Jordanas yra Šarlotės „Hornets“ komandos savininkas, tačiau tai ne vienintelis verslas, kuris neša MJ pelną. Sėkmingiausias geriausio visų laikų krepšininko verslas be abejonės yra jo vardiniai krepšinio bateliai –„ Air Jordan“. Šie bateliai įnešė didžiulį indelį į krepšinio kulturą, o išleidžiami nauji modeliai sukelia didžiulį susidomėjimą. Pristatome Jums dešimt įdomiausių faktų ir įvykių, kuriuos sukėlė „Air Jordan“ bateliai.

10. Jungtinėse Amerikos Valstijose užfiksuotas ne vienas kartas, kai dėl naujai išleistų „Air Jordan“ batelių prekybos centruose žmonės sukėle riaušes. Buvo atvejų, kai dėl vardinių M. Jordano batelių žmonės atsidurdavo ligoninėje.

9. Michaelas Jordanas vos nepasirašė sutarties su Adidas arba Converse įmonėmis. Kai M. Jordanas gavo pasiūlymą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su krepšinio ekipiruotės įmonėmis, jis sutiko nuskristi į „Nike“ būstinę, tačiau nė neplanavo su jais pasirašyti kontrakto. Tačiau „Nike“ pristatymas buvo toks geras, kad geriausias visų laikų krepšininkas apsigalvojo ir padėjo parašą po sutartimi.

8. Pirmieji „Air Jordans“ buvo skirti net ne M.Jordanui. Pirmasis „Air Jordans“ modelis buvo tiesiog atnaujintas senesnio modelio variantas su atnaujintu „Nike“ logotipu ir pakeistomis spalvomis.

Air Jordan bateliai

7. Rodos, jog JAV „Air Jordans“ krepšinio bateliai yra ypatingai vertinami. Yra pasitaikę atvejų, kai iš gatvėje praeinančių pėsčiųjų yra pavogiami šie bateliai. Tiesiogiai nuo kojų, paliekant juos basus gatvėje. Sklido gandai, jog tokiu būdų nukentėjęs yra ir pats M. Jordanas, tačiau šią informaciją paneigė pats krepšininkas.

6. „Air Jordans“ nėra pirmieji vardiniai krepšinio bateliai. Nors mūsų aptariamas vardinis prekės ženklas atsirado 1984-1985 metų sezone, jau 1950-1960 metais NBA lygoje daug krepšininkų rungtyniavo Chuck‘o Taylor‘o Converse All-Star krepšinio bateliais. Tuo metu jie buvo itin populiarūs visoje Amerikoje. Rodos, jog šie bateliai dabar nėra naudojami krepšiniui, tačiau jie yra vis dar labai populiarūs jaunimo tarpe kaip laisvalaiko avalynė.

Converse bateliai

5. Michaelui Jordanui rungtyniaujant su savo vardiniais „Air Jordans“ bateliais, NBA lyga už tai skirdavo krepšininkui baudas. Vos debiutavus šiai avalynei, NBA lyga buvo labai konservatyvi ir neleido rungtyniauti avint spalvingus ir blizgančius krepšinio batelius. Už kiekvienas rungtynės, kuriose MJ avėdavo savo batelius, NBA lyga jam skirdavo 5000 dolerių baudą. „Nike“ kompanijai tai nepasirodė didelė problema, todėl būtent „Nike“ sumokėdavo kiekvieną baudą tol, kol NBA lyga leido Michaelui Jordanui rungtyniauti avint „Air Jordans“ sportinę avalynę.

4. 1985 metais pasirodžius „Jordan I“ modeliui, pats M. Jordanas nenorėjo rungtyniauti juos avėdamas. Krepšininkas teigė, jog bateliai yra „velnio spalvų“. Kaip bebūtų, MJ sutiko rungtyniauti juos avėdamas ir tai darė labai sėkmingai.

3. Šiuo metu kaikurie krepšininkai turi savo atskiras „Air Jordan“ avalynės linijas. Rungtyniaudami su „Air Jordans“ jie gauna pinigus už reklamą. Tačiau šie vardiniai bateliai žengė žingsnį net ir į kitą sportą – „Nascar“ žiedines lenktynes, kuriose lenktynininkas taip pat gavo pinigus už tai, jog papuoš savo automobilį legendiniu „Air Jordan“ logotipu.

2. „Jordan II“ modelis nebuvo vien pirmasis modelis,ant kurio nebuvo „Nike“ logotipo. Šis modelis vienintelis buvo gaminamas Italijoje, iš Itališkos odos. Šis modelis yra ypatingai vertinamas, kadangi daugiau nei vieni „Air Jordan“ linijos bateliai nebuvo gaminami išskirtinai vienoje valstybėje.

1. Absoliutus dominavimas. Iš Jungtinėse Amerikos Valstijose parduodamų krepšinio batelių net 75% yra būtent „Air Jordans“. Dar įdomiau: iš parduodamų krepšinio batelių, kurie kainuoja daugiau nei 100 dolerių, „Air Jordans“ sudaro net 86,5%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *