Ar verta pirkti dėvėtus kedus?

Skelbimų portaluose galima rasti išties daug pasiūlymų įsigyti dėvėtus krepšinio kedus. Jų kainos dažniausiai būna mažesnės negu naujų krepšinio batelių, tačiau perkant dėvėtą avalynę iš fizinių asmenų yra ir kus kas didesnė rizika įsigyti neoriginalius ar nekokybiškus batelius.
Visų pirma, dėvėta avalynė jau jums bet kokiu atveju tarnaus trumpesnį laiką. Žinoma, ilgaamžiškumas priklauso ir nuo to, kiek laiko ir kokiu intensyvumu buvo sportuojama dėvint konkrečius krepšinio batus. Juolab, kad dažnai skelbimuose būna “pagražintas” ir jų dėvėjimo laikotarpis. O iš batelių išvaizdos ne visada galima tiksliai nustatyti, kaip ilgai su avalyne buvo sportuojama.

Žinoma, yra nemažai atvejų, kad per skelbimus galima nusipirkti praktiškai naujus, ne ilgai dėvėtus batelius už kur kas mažesnę kainą negu parduotuvėse. Tokie atvejai dažniausiai būna tuomet, kai žmonės nusprendžia “sutaupyti” ir kedus atsisiųsti iš užsienio, tačiau netikus dydžiui pradeda juos pardavinėti netgi už mažesnę kainą negu nusipirko, nes grąžinti avalynę į užsienio parduotuves ne taip ir paprasta, o be to prisideda ir papildomos siuntimo išlaidos. Visgi prieš nuspręsdami įsigyti dėvėtus krepšinio batelius iš nepažįstamo fizinio asmens turėtumėte įvertinti ir galimas rizikos galimybes.

Pagrindiniai rizikos faktoriai perkant dėvėtą krepšinio avalynę:

  • Abejotinos batelių grąžinimo galimybės, nes perkate iš fizinio asmens be jokių užfiksuotų taisyklių, kokios yra nustatytos oficialiose parduotuvėse.
  • Krepšinio bateliai gali būti neoriginalūs ir nekokybiški (su defektu).
  • Dėvėti bateliai gali suplyšti sekančią dieną po jų įsigijimo, nes jūs tiksliai nežinosite kiek laiko jie jau buvo naudoti.
  • Jei atliksite išankstinį mokėjimą (pvz internetu), avalynės galite ir nesulaukti, nes sukčiavimo tikimybės taip pat nereikėtų atmesti.

Tad jeigu naujos ir dėvėto avalynės kainos skirtumas siekia tik 30-50 litų, vertėtų pamąstyti ar dėl tokios sumos verta rizikuoti ir pirkti “katę maiše” (liaudies posakis). O rizikos kaip matome, išties yra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *