Kada būna skelbiamos akcijos kedams

Krepšinio kedus perkant internetu galima nemažai sutaupyti. Pavyzdžiui naujausių ir populiarių krepšinio batelių kainos firminėse sporto prekių parduotuvėse (pvz Akropolyje) svyruoja nuo 500 iki 600 litų (pvz Nike Hyperdunk 2012, Adidas Rose 3). Tuo tarpu internetinėse parduotuvėse juos galima nusipirkti už 360-420 litų. Tad kainų skirtumas akivaizdus, tačiau ir tokia kaina nemažai daliai Lietuvoje sportuojančiųjų krepšinį yra per didelė.

Mažesnes pajamas turintiems krepšinio entuziastams ir norintiems sportuoti su išties gera, madinga sportine avalyne tenka laukti akcijų. Kokiais atvejais skelbiamos akcijos krepšinio bateliams?

Konkurencija tarp shop’ų
Nemažą faktorių akcijoms lemia auganti konkurencija šiame sektoriuje, todėl kartais pardavėjai įsivelia į nuolaidų “karą” siekdami pritraukti kuo daugiau klientų. Toks “mūšis” pirkėjams tik į naudą, nes jie gali tikėtis įsigyti gerus batelius, už gerą kainą. Žinoma, viskam yra ribos. Jei bateliai populiarūs pardavėjai neskuba mažinti kainų, o siekia kitais būdais pritraukti klientų. Kartais pardavėjai yra įpareigoti gamintojų “laikyti” tam tikras kainas ir “nenumšti” produkcijos vertės rinkoje. Todėl dažniausiai su kainomis “žaidžia” tie pardavėjai, kurie perka avalynę ne iš gamintojų, o iš kitų shopų ar tarpininkų ir neturi griežtų susitarimų kainų atžvilgiu.

Kainos mažėja “senstant” modeliui

Kad ir kokie bebūtų populiarūs krepšinio kedai, tačiau pasirodžius naujam modeliui, su pažangesnėmis technologijomis ir medžiagomis, gražesniu dizainu, senasis modelis turi tendenciją atpigti. Žinoma, jei jų rinkoje vis dar būna užsilikę.

Kedai nepateisinę lūkesčių
Jei dėl kokių nors priežasčių nauji bateliai nepateisina lūkesčių, jų pardavimas sustoja, nes šiais laikais esant galimybei pasidalinti komentarais, atsiliepimais su visu pasauliu (per socialinius tinklus), tokios žinios greitai pasklinda ir turi didelės įtakos pardavimų mastams. Esant tokiai situacijai bateliai po tam tikro laiko išparduodami už ženkliai mažesnę kainą. Kaip pavyzdį galime pateikti Nike Hyperfuse 2012 modelį. Tik pasirodęs prekyboje šis modelis elektroninėse parduotuvėse kainavo ~320 litų, o po kelių mėnesių atpigo iki 200 litų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *